Exposlanec ČSSD Koskuba bude kandidovat do Senátu

Exposlanec ČSSD Koskuba bude kandidovat do Senátu

Někdejší poslanec ČSSD Jiří Koskuba chce kandidovat v Praze 9 do Senátu za Českou Suverenitu. Strana to uvedla v tiskové zprávě, kterou ČTK poskytl její mluvčí Štěpán David. Doplňovací volby se v Praze 9 budou konat na začátku dubna. Voliči v nich vyberou náhradníka za senátorku Zuzanu Baudyšovou (ANO), která rezignovala ze zdravotních důvodů.

Lékař Koskuba by se chtěl jako senátor zabývat především zvažovaným přestěhováním pražské Nemocnice Na Bulovce do Letňan. O možném přesunutí nemocnice se mluví v souvislosti s plánem premiéra Andreje Babiše (ANO) na vybudování úřednického areálu v Letňanech. Praha by chtěla, aby v jeho rámci vznikla také nemocnice. Koskuba na Bulovce působí jako primář interny.

„Jde takřka o loupež za bílého dne, kdy se strategicky umístěná, pro pacienty dobře dostupná nemocnice má vymístit na periferii města,“ uvedl Koskuba. Kritizuje, že výstavba nové nemocnice by byla velmi nákladná, a poukazuje na chybějící peníze na opravy jiných nemocnic.

Vítěz doplňujících voleb usedne v Senátu pouze zhruba na jeden rok.

Koskuba byl poslancem od roku 2010. V dubnu 2017 opustil sociální demokracii, svůj krok zdůvodnil nesouhlasem se směřováním strany. Do Senátu již kandidoval v roce 2008, ve druhém kole tehdy neuspěl v souboji s Tomášem Kladívkem (ODS).

Převzato z Parlamentních listů odkaz zde