Podle Ratha by mohl být manekýnem nebo gigolem, většinu dne je zahleděn do svého obrazu v zrcadle. Ale ve vládě selhává

Úroveň zdravotní péče je přímo závislá na počtech a kvalitách zdravotníků. Ze strany ministra je patrná pouze snaha zametat pod koberec průšvihy (viz třeba kauza rumburské nemocnice) nebo krýt absenci lékařů v mnoha malých nemocnicích.  Když už se k problému ministr konečně vyjádřil, přišel s nefunkčními návrhy buď na navýšení počtu studentů medicíny, kdy efekt tohoto opatření bude poprvé patrný nejdříve za 10 let a to je navíc velmi nejisté neboť čeští lékaři odchází pracovat do zahraničí.

Když si i to ministr konečně uvědomil, přichází s návrhem, jak zadržet lékaře po atestaci v naší zemi, přitom si ale nevšiml, že odchází většinou hned po promoci, protože získat atestaci v ČR je velmi obtížné. I to je důvod odchodu stovek mladých lékařů. Rozklad systému vzdělávání lékařů je dnes nejspíše silnějším důvodem hledání zaměstnání v cizině, než horší platové podmínky.

Obdobné je to i u zdravotních sester, kde vedle platů jde o problém se vzděláním a ministr neumí udělat tak jednoduchou věc, jakou je vrátit sestry do středních škol a ukončit jejich první a povinný vzdělávací stupeň maturitou zaměřenou především na odborné předměty a ne předměty, které sestra nikdy k ničemu potřebovat nebude.

Česká Suverenita vyzývá premiéra Babiše, aby neschopného ministra odvolal a resort svěřil nějakému odborníkovi, což před volbami konečně i sliboval. Sliboval vládu odborníků a ne nedovzdělaných floutků, kteří až po nástupu na ministerstvo začnou příslušný obor studovat, navíc u tvůrců Julínkovy reformy zdravotnictví.

Tiskové prohlášení České Suverenity

Zdroj: https://www.prazskypatriot.cz/podle-ratha-by-mohl-byt-manekynem-nebo-gigolem-vetsinu-dne-je-zahleden-do-sveho-obrazu-v-zrcadle-ale-ve-vlade-selhava/