Servilní Petříček poškodil naši zemi.

Servilní Petříček poškodil naši zemi.

„Vystupování ministra Petříčka při jeho návštěvě Ukrajiny působilo neuvěřitelně servilně, jako když snaživý šprt na školním výletě zavítá do domu bohatého a vlivného člověka. Přitom realita je právě opačná – Ukrajina potřebuje něco od nás, ne my od ní,“ okomentovala situaci Mgr. Jana Volfová, předsedkyně České Suverenity.

„Ministr Petříček měl hned na začátku návštěvy jasně říci, že pokud od nás Ukrajina očekává jakoukoli pomoc, pak my ji poskytneme jen v případě, že odsoudí zločiny fašisty Bandery a jeho přívrženců.  Není možné cokoli žádat od zemí EU a samotné EU v situaci, kdy vláda příslušného státu, v tomto případě Ukrajiny, toleruje nebo dokonce podporuje oslavy masového vraha. Masakry tisíců nevinných lidí v Babím Jaru a další podobná zvěrstva, kterých se Banderovci aktivně účastnili, nelze ani omluvit ani zapomenout nebo bagatelizovat“ říká Mgr. Stanislav Huml kandidát ČS do Evropského parlamentu.

 „Česká Suverenita odmítá slabošský postoj ministra Petříčka, který celou záležitost chce odbýt nějakou komisí historiků. Jde o věci notorický známé a mnohokrát vědecky prokázané. Je to jako by chtěl ustanovit komisi, zda oddíly SS byly skutečně bandou fanatických hrdlořezů a sadistů. Co by chtěl Petříček ještě vybádat?“ dodává k tomu MUDr. David Rath.

Mgr. Stanislav Huml upozorňuje, že vše působí, jakoby ministr za ČSSD Petříček posloužil za užitečného idiota a zapojil se do vnitřních předvolebních střetů na Ukrajině.  „To může naši zemi těžce poškodit, protože vystupoval ve prospěch současné vládnoucí skupiny, která však bude nejspíš nahrazena, protože totálně zklamala ukrajinské voliče a prohraje brzké volby. Nová vláda nám za to určitě vděčná nebude“ dodal Jan Huml.

Česká Suverenita jen připomíná, že Ukrajina je zmítána občanskou válkou. Nejde tedy o střet s Ruskem, jak se často mylně tvrdí, ale jde o boje mezi samotnými ukrajinskými občany. Na jedné straně stojí ti, kteří chtějí užší vazbu na Rusko a na druhé zase Ukrajinci prosazující těsné spojení se Západem. Jednu stranu podporuje Ruská Federace a druhou stranu zase USA a EU. Tato fakta jsou evidentní a česká diplomacie by se měla snažit otupovat hrany ostří konfliktu a ne přilévat oleje do ohně, jak zjevně dělal ministr Petříček, soudí Mgr. Jana Volfová.