Zaujalo nás

Zaujalo nás

Džihád v Nizozemsku: Tisíce mladých dívek obětí sexuálních gangů. Mešity povzbuzují azylanty k sebevražedným atentátům. Migrační invaze mění taktiku. Muslimové jdou do politiky. Brzy také u nás?

13.2.2019 | Judit Bergman , Protiproud

“Pravicoví extrémisté se stávají suverénnějšími. Nadále se zaměřují na protesty proti vnímané islamizaci Nizozemska, příchodu žadatelů o azyl a vnímané ztrátě nizozemské identity …” napsal v září při hodnocení hrozeb nizozemský koordinátor pro bezpečnost a boj proti terorismu.

Islamizace v Nizozemsku však není jen “dojmem” “pravicových extremistů”, nýbrž stále více se rozvíjejícím trendem. Posouzení hrozby provedené národním koordinátorem pro bezpečnost a boj proti terorismu například ukazuje, že islámský terorismus roste již několik let. Napsal: “Navzdory stagnujícímu růstu představuje velikost nizozemského džihádistického hnutí důvod k obavám.”

celý text zde

 

Komisařka Jourová: Do předvolebního boje s ještě tvrdší cenzurou! Terčem je i Protiproud. Svazáci z Facebooku chystají želízka. Očekávaná porážka v Bruselu je žene do otáček. Jsou mrtví, a ještě o tom nevědí

28. 1. 2019 | Protoproud

Cenzura na sociálních sítích je stále na vzestupu. Kdo se někdy v poslední době jakkoli kriticky vyjádřil na adresu pilířů NWO (imigrace, gender, homosexualismus apod.) a má více přátel či odběratelů, tudíž jeho příspěvek má potenciálně širší dosah, ví moc dobře, o čem je řeč. Příspěvek je vždy označen za „nenávistný“ či že se neshoduje s pravidly Facebooku – a nejen, že je smazán, sám přispěvatel je následně zablokován. Nejprve na 4 dny, potom tresty rostou.

To i v případech, že se inkriminovaný příspěvek tématu jen dotkne, případně jej rozebírá s odstupem, bez jakýchkoli náznaků oné údajné nenávisti. Trest přichází i ve chvíli, kdy dotyčný nejedná za sebe, nýbrž je administrátorem stránek jiného subjektu. Nevyhýbá se to ani respektovaným veřejně známým osobnostem. 

celý text zde

 

Jak se mění charakter světové populace? Afrika válcuje vyspělý svět

23.07.2018 | Michal Bureš, Finance.cz

Na světě s námi žije přes 7,6 miliard lidí a každý rok nás přibude přibližně 80 milionů. Jaký je podíl světových velmocí na světové populaci? Jak se populace velmocí vyvíjela? Jaká je porodnost? A jaké jsou vyhlídky do budoucnosti?

V České republice žije přibližně 10,6 milionu obyvatel, což nás řadí na 85. místo v žebříčku zemí dle počtu obyvatel. Celkem obyvatelé ČR tvoří asi 0,14 % všech obyvatel planety. Slovensko je s cca 5,4 miliony obyvatel na 115. místě a tvoří cca 0,07 % všech občanů planety. Populační boom zažívají především asijské a africké státy a populační růst se stává velkým problémem, protože mnoho rozvojových zemí s rychle rostoucí populací nemá dostatečnou infrastrukturu ani ekonomickou sílu uživit takovéto množství obyvatel. S postupující změnou klimatu, tenčícími se přírodními zdroji a rovněž s rostoucí kupní silou střední třídy obyvatel Číny, Indie, východní Evropy a dalších států se rovněž snižuje šance na to, že lidé tento problém vyřeší. Jak se tedy populace vyvíjela? A jaký byl podíl světových velmocí? Je stále budoucnost v našich rukou, nebo jsme již vypustili džina z láhve a nemáme šanci ho zkrotit? celý text zde

 

Je možné najít s evropskými muslimy společné řešení jejich přítomnosti?

Miroslav Kulhavý

Věřím, že jsou v Evropě muslimové, kteří odmítají násilí vůči jinověrcům a ateistům; zatím. Avšak dle průzkumů ve VB a Francii by 70% muslimů přivítalo, kdyby islámské právo šária bylo nadřazeno nad platné současné zákony. A proto už nejsem tak přesvědčen, zda by ti „umírnění“ udali polici muslima ze svého středu, který se k násilí chystá. (Spravedlivě musím podotknou, že se takové případy výjimečně staly.) celý text zde